Tatuaż może być dziełem sztuki – pokazujemy go wtedy z dumą.

….

Co jednak zrobić gdy tak nie jest?

 

Jest wiele sytuacji kiedy żałujemy, że kiedykolwiek wpadliśmy na pomysł wykonania takiej właśnie ozdoby na swoim ciele np.: zrobił nam go kolega amator lub staliśmy się ofiarą początkującego lub mało zdolnego artysty. Czasem zdarza się, że po prostu nasz tatuaż nam się znudził. W takiej sytuacji przychodzi nam z pomocą nowoczesna technika laserowa.

usuwanie tatuaży 2O zabiegu

Laserowe usuwanie tatuaży jest bardzo skuteczne przy większości typów tatuażu choć nie jest to szybki proces. Generalnie tatuaż może zostać całkowicie usunięty podczas zabiegów laserowych chyba, że znajduje się w warstwie podstawnej skóry lub w bliźnie. Istnieje więc możliwość, że w pewnym stopniu pozostanie lekko widoczny zarys usuniętego tatuażu.

Niechciany tatuaż można również tylko rozjaśnić – ograniczamy w ten sposób koszty, bo potrzeba na to mniejszej ilości zabiegów. Rozjaśnianie tatuażu wykonujemy wtedy gdy chcemy przykryć go nowym lub zmienić czy zmodyfikować obecny tatuaż (tzw. cover). Za pomocą lasera typu Q-switch można usuwać lub rozjaśniać tatuaże profesjonalne, amatorskie i pourazowe oraz tatuaż permanentny.

O tym musisz wiedzieć !

Aby całkowicie usunąć tatuaż należy wykonać kilka zabiegów w odstępcach co około 5 – 6 tygodni. Ilość niezbędnych do całkowitego usunięcia tatuażu zabiegów nie jest możliwa do określenia, ponieważ uzależniona jest od wielu czynników m.in.:

  • koloru tatuażu (kolory jasne trudniej się usuwa),
  • wielkości pola zabiegowego,
  • głębokości zalegania barwnika,
  • typu/rodzaju barwnika użytego do wykonania tatuażu,
  • koloru skóry,
  • indywidualnej reakcji na laser (rola układu immunologicznego)

Tatuaże amatorskie wymagają do całkowitego usunięcia średnio około 4 zabiegów. Profesjonalne tatuaże, o dużej gęstości pigmentu wymagają średnio minimum około 6 zabiegów. Pomiędzy zabiegami powinna być kilkutygodniowa przerwa (około 5 – 6 tygodni), podczas której rozbite drobinki barwnika wchłaniane są przez organizm, co uwidacznia się stopniowym rozjaśnianiem obszaru zabiegowego.

Odczucia, jakie towarzyszą zabiegowi to dyskomfort, który porównywalny jest do strzelenia cienką gumką w ciało. Jednak dla osób bardzo wrażliwych dajemy możliwość dodatkowego znieczulenia.

laserowe usuwanie tatuaży 3Skóra po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu pojawiają się delikatne, powierzchowne, szybko gojące się uszkodzenia naskórka. Rzadko to się zdarza, ale mogą powstać strupki, które po kilku dniach odpadają, odkrywając gojący się naskórek. Z każdym kolejnym zabiegiem tatuaż blednie, ale niekiedy niewielka ilość barwnika pozostaje w skórze i zarys tatuażu może być widoczny. Bardzo rzadko, ale mogą pozostać blizny u osób predysponowanych do powstawania bliznowców. Nie należy zrywać strupków, aby uniknąć tego typu powikłań. Miejsce po zabiegu należy chronić przed słońcem w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy, ani nie korzystać z solarium.

Skóra po zabiegu w większości przypadków wraca szybko do poprzedniej kondycji, lecz możliwe jest czasami wystąpienie efektów ubocznych, takich jak delikatne odbarwienia, przebarwienia czy zmiana faktury – „efekt bibułki” na skórze. To normalne zjawisko ulegające samoistnemu, stopniowemu zanikowi. Po zabiegu zabezpieczamy miejsce opatrunkiem i odpowiednią maścią. Należy pamiętać o smarowaniu miejsca pozabiegowego bardzo wysokim filtrem w razie wystawiania na słońce, gdyż skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa. Również bardzo rzadko może dojść do trwałych zmian, które jednak zazwyczaj są delikatne, ledwo widoczne i tym samym przez pacjentów akceptowane.

W miejsce rozjaśnionego tatuażu, tatuażysta może wykonać nowy, po około 2 miesiącach od ostatniej sesji zabiegu.

 

Umów się na wizytę

  • telefonicznie: 605 045 639

  • osobiście w gabinecie

Umawianie wizyt wyłącznie w godzinach pracy gabinetu.

Gabinet czynny

od poniedziałku do piątku
od godz. 9:00 do godz. 18:00

Akceptujemy płatności kartami: