Wpływ na rozszerzanie naczyń krwionośnych na twarzy ma wiele czynników. Pierwszym jego objawem zwykle jest zaczerwienienie tzw. rumień. Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają wyraźne trwałe rozszerzone naczynia krwionośne, które prześwitują przez naskórek. Takie zmiany określamy terminem teleangiektazje.

Teleangiektazje to trwale rozszerzone naczynia włosowate splotu podbrodawkowego, które prześwitują przez naskórek w postaci czerwonych „nitek”. W skrajnych przypadkach mogą one ściśle przylegać do siebie tak, że dają obraz jednorodnego zaczerwienienia – tzw. teleangiectatic erythema.

Jak światło lasera wpływa na rozszerzone naczynka?

Światło lasera w trakcie zabiegu dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik czerwonych krwinek i zamienia się na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z uszkodzonego naczynka odparowuje woda, pozostają suche ścianki, które zapadają się, wchłaniają i przestają być widoczne. Czasem wystarczy jeden zabieg, aby usunąć drobne, pojedyncze naczynka. Dla uzyskania optymalnych efektów należy zabieg powtórzyć.

Umów się na wizytę

  • telefonicznie: 605 045 639

  • osobiście w gabinecie

Umawianie wizyt wyłącznie w godzinach pracy gabinetu.

Gabinet czynny

od poniedziałku do piątku
od godz. 9:00 do godz. 18:00

dwie soboty w miesiącu
od godz. 9:00 do godz. 14:00

Akceptujemy płatności kartami: