Specjalistyczny Gabinet Kosmetyczno-Podoloiczny I-KOSMETYKA ma w swej ofercie zabieg usuwania modzeli.

Czym są modzele?

modzele - gabinet podologiczny w sieradzu

Modzele na przodostopiu

Modzele to zmiany w obrębie warstwy rogowej skóry stóp wywołane przez długotrwale działające czynniki mechaniczne, takie jak tarcie i ucisk. Modzele mają okrągły lub owalny kształt i spoistą strukturę. Najczęściej zlokalizowane są na piętach, przodostopiu oraz na paluchach i małych palcach. Zdarza się, że pojawiają się na powierzchniach stykających się z sobą palców. To żółtawe zrogowacenie może dawać przykre dolegliwości określane przez klientów jako palenie, czy pieczenie.

Modzele często są mylone z odciskami. Dla specjalisty podologa nie stanowi to jednak żadnego problemu.

Usuwanie modzeli.

W gabinecie I-KOSMETYKA, do usuwania hiperkeratoz (np. modzele i odciski) wykorzystuje się metody mechaniczne. Przed rozpoczęciem zabiegu skóra jest dezynfekowana, a następnie traktowana specjalnych preparatem zmiękczającym o wysokim stężeniu mocznika. Rozległe modzele zazwyczaj opracowywane są jałowym, jednorazowym skalpelem, a następnie powierzchnia skóry jest wygładzana frezami ściernymi o różnej ziarnistości. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Na zakończenie zabiegu, w stopy wsmarowuje się krem intensywnie nawilżający. W razie potrzeby, po zabiegu wykonuje się specjalne odciążenia z przyjaznych dla skóry materiałów podologicznych.

Dla dłuższego zachowania efektu zabiegu oraz komfortu podczas chodzenia zaleca się stosowanie kremów przeciwko zrogowaceniom, a dla odciążenia miejsc występowania modzeli proponuje się specjalnie dobrane odciążenia (ortezy) i wkładki do obuwia – do nabycia w gabinecie I-KOSMETYKA.

Umów się na wizytę

  • telefonicznie: 605 045 639

  • osobiście w gabinecie

Umawianie wizyt wyłącznie w godzinach pracy gabinetu.

Gabinet czynny

od poniedziałku do piątku
od godz. 9:00 do godz. 18:00

Akceptujemy płatności kartami: