Specjalistyczny Gabinet Kosmetyczno-Podologiczny I-KOSMETYKA w Sieradzu oferuje Państwu nowoczesny zabieg podologiczny polegający na usuwaniu odcisków, najczęściej z wykorzystaniem frezarki do zastosowań podologicznych i specjalnych frezów próżniowych, choć stosujemy również i inne metody zabiegowe.

Zasada powstawania odcisku

odcisk przed zabiegiem

Odcisk przed usunięciem – przykład

Odciski są specyficzną formą budowy rogówki na stopach. Powstają na skutek tarcia i ucisku. Jeśli stopa jest poddawana długotrwałemu punktowemu tarciu spowodowanemu chociażby przez niewłaściwe ułożenie palców, hallux albo za ciasne buty, skóra przystępuje do przeciwdziałania. Żeby zapobiec temu naciskowi, komórki skóry rogowacieją jeszcze bardziej. Jeżeli jest ich za dużo, nie mogą już przedostać się do górnych warstw skóry. Buduje się z nich wówczas twarda masa: rdzeń odcisku, zwany też często trzpieniem. Im dłuższy i bardziej ciągły ucisk, tym głębiej wrasta ten cierń. Szczególnie bolesne jest to, gdy wrasta on głęboko w tkankę i podrażnia okostną.

 

Jak się usuwa odcisk?

Umiejętność prawidłowego usuwania odcisków to podstawa w gabinecie specjalistycznej pielęgnacji stóp. Aby czynność ta była jak najmniej bolesna i bezpieczna, niezbędna jest fachowa wiedza, zdolności manualne oraz optymalne wykorzystanie wszystkich najlepszych technik i instrumentów, a o to możecie być państwo spokojni, korzystając z usług gabinetu I-KOSMETYKA.

odcisk po usunieciu

Miejsce po odcisku – zaraz po usunięciu

Nie ma właściwie przeciwwskazań przy zabiegu wykonywanym u diabetyków. Należy jedynie pamiętać o szczególnej ostrożności, wybraniu najbardziej delikatnej metody i pedantycznej higienie i sterylności narzędzi – to macie Państwo u nas za darmo!
Prawdopodobieństwo skaleczenia jest niewielkie. Odradzamy zabiegi wykonywane maszynką typu omega czy w ogóle radzenie sobie z tym problemem w zaciszu domowym.

W przypadku stwierdzenia deformacji stopy zalecamy odpowiednie ortezy (odciążenia) czy specjalne wkładki do obuwia lub doradzamy wizytę u lekarza ortopedy. Ortezy i wkładki chronią przed uciskiem newralgiczne punkty, zmniejszają dolegliwości bólowe, kształtują prawidłowo stopę.

Osoby ze skłonnościami do odcisków oraz deformacjami stóp i palców powinny używać kremów do stóp. Zalecane są takie, które nawilżają, chronią przed grzybicą, zapobiegają przykremu zapachowi. Gabinet I-KOSMETYKA prowadzi sprzedaż wysokiej klasy kosmetyków firmy GEHWOL, Allpresan, Eubos, Podopharm itp.

Umów się na wizytę

  • telefonicznie: 605 045 639

  • osobiście w gabinecie

Umawianie wizyt wyłącznie w godzinach pracy gabinetu.

Gabinet czynny

od poniedziałku do piątku
od godz. 9:00 do godz. 18:00

Akceptujemy płatności kartami: