82-letnia kobieta zgłosiła się do gabinet I-KOSMETYKA w Sieradzu, z powodu silnego bólu trzevciego palca stopy lewej. Klientka nie chorowała na żadne choroby przewlekłe. Uskarżała się jedynie z powodu dolegliwości typowych dla podeszłego wieku.
Ból palca pojawił się około 4 dni wcześniej i stopniowo nasilał się.
U klientki stwierdzono koślawość paluchów obu stóp oraz młotkowate i szponiaste ustawienie poszczególnych palców. Ustawienie szponiaste bolącego palca powoduje znaczne uniesienie drugiego stawu międzypaliczkowego, a tym samym wzmożony ucisk i tarcie obuwia na tę okolicę.
W efekcie doszło do powstania modzela. W ostatnim okresie klientka dość długo nosiła obuwie, w którym jeden z ozdobnych szwów silnie uciskał na palec. Następstwem było powstanie pod zrogowaceniem pęcherza. W dniu wizyty widoczny był duży obrzęk i zaczerwienienie palca. W badaniu palpacyjnym wyczuwalny był „chełbocący” twór.
W gabinecie wykonano opatrunek odciążający oraz skierowano 82-latkę do lekarza. Konsultacja chirurgiczna wykazała obecność ropnia w okolicy stawu międzypaliczkowego. Dopiero po zakończeniu terapii chirurgicznej będzie można usunąć modzel w gabinecie podologicznym oraz zastosować odpowiednie odciążenia niwelujące nieprawidłowe ustawienie palców.
Wywiad podologiczny przed zabiegiem – informacje o klientce.
Do naszego gabinetu, zgłasza się regularnie co 4 do 8 tygodni i już od 8 lat kobieta w wieku 48 lat. Wykonywany jest u niej tzw. podstawowy zabieg podologiczny. Ogólny stan zdrowia jest dobry. Nie przebyła żadnych operacji, ani urazów oraz nie przyjmuje żadnych leków. Nie jest też alergikiem. Jej praca zawodowa wymaga pozycji stojącej. Od dwóch lat mamy do czynienia z prawidłową masą ciała. Nie uprawia żadnego sportu.
Domowa pielęgnacja stóp u klientki, ogranicza się do codziennych zabiegów higienicznych i skracania paznokci – nie stosuje żadnych kosmetyków do pielęgnacji stóp. Skóra jest przesuszona i widoczne są zrogowacenia w obrębie przodostopia i pięt oraz na bocznej powierzchni piątego palca stopy lewej. Drugi palec stopy lewej jest szponowaty. Mamy też u niej do czynienia z płaskostopiem poprzecznym.
.
.
.
.
Klientka (lat 54); od 12 lat leczy się z powodu twardziny. Przyjmuje sterydy i ostatnio Metotrexat. Odciski i modzele na przodostopiu obu stóp: stopa lewa – powierzchowny modzel na wysokości głowy pierwszej kości śródstopia. Stopa prawa – odciski na wysokości głowy pierwszej kości śródstopia oraz głowy IV kości śródstopia, otoczone powierzchownymi modzelami.
Klientka dotychczas stosowała dostępne bez recepty preparaty przeciw odciskom. Spowodowało to silną macerację naskórka.
Usunięto zmieniony naskórek kapkami ściernymi, a rdzenie odcisków frezami kulkowymi. Miejsca po odciskach zabezpieczono maścią propolisową, a na przodostopie stopy prawej, założono opatrunek odciążający. Wizyta kontrolna za 4 dni.
Klientka zgłosiła się do gabinetu I-KOSMETYKA z prośbą o laserowe usunięcie tatuażu z ramienia lewego. Tatuaż był wykonany przez amatora kilka lat temu. Około 4 miesiące wcześniej kobieta poddała się ostatniemu z trzech zabiegów usuwania tatuażu w innym gabinecie (metoda nieznana). W gabinecie I-KOSMETYKA wykonano 5 sesji z użyciem lasera Nd-Yag. Odstępy czasowe pomiędzy sesjami były bardzo różne – od 8 tygodni do nawet 6 miesięcy.
Pierwsze zdjęcie przedstawia stan sprzed rozpoczęcia terapii w sieradzkim gabinecie I-KOSMETYKA. Zdjęcie ostatnie obrazuje wygląd tatuażu tuż przed ostatnim planowanym zabiegiem. Klientka ostatecznie, kilka tygodni po tym ostatnim zabiegu, poinformowała, że efekty naszej pracy ja już zadowalają i nie ma konieczności wykonania kolejnej sesji zabiegowej.
Młoda kobieta zgłosiła się do sieradzkiego gabinetu I-KOSMETYKA, z powodu braku płytki paznokciowej na palcu wskazującym ręki prawej. Kilka tygodni wcześniej doszło do samoistnego oddzielenia się paznokcia od łożyska. Klientka jest osobą zdrową, nie przypominała sobie także żadnego urazu palca, który mógł poprzedzić „zejście” płytki paznokciowej. W dniu wizyty widoczny był niewielki odrost szczątkowego paznokcia. Po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań, wykonano rekonstrukcję w celu zabezpieczenia łożyska oraz ze względów estetycznych. Do zabiegu wykorzystano szablon (podobny do stosowanych przy stylizacjach paznokci), dzięki któremu – po odpowiednim wycięciu – uzyskano podstawę do zbudowania paznokcia. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć szczelnego pokrycia materiałem rekonstrukcyjnym powierzchni łożyska paznokcia. W ten sposób zachowano niewielką przestrzeń, umożliwiającą właściwą pielęgnację. W opisywanym przypadku użyto specjalnej akrylowej masy do rekonstrukcji, wzbogaconej o jony srebra. Czas utrzymania się nowej płytki paznokciowej jest uwarunkowany indywidualnie i trudno jest z góry zakładać konkretny czas, po którym sztuczny paznokieć może odpaść. Zaleca się jednak systematyczne kontrole stanu paznokcia.
Po tym konkretnym zabiegu, rekonstrukcja utrzymała się kilka tygodni. Zaobserwowano także odrost prawidłowej płytki paznokciowej.
Pacjentką jest 59 letnia kobieta, zmagająca się z RZS (reumatoidalne zapalenie stawów). Zgłosiła się do specjalistycznego gabinetu I-KOSMETYKA w Sieradzu, z powodu odcisków i modzeli, które podczas codziennej aktywności sprawiały silne dolegliwości bólowe. Od dłuższego czasu pacjentka stosowała dostępne bez recepty preparaty na odciski (Acerin). Spowodowało to silną maceracje naskórka na przodostopiu obydwu stóp, równocześnie nie dając żadnej ulgi.
W trakcie zabiegu podologicznego usunięto w obrębie przodostopia zmacerowany naskórek. W wyniku tego uwidoczniły się, zarówno na stopie prawej jak i lewej (pod usuniętymi maceracjami) odciski i modzele. Zmiany te zostały również usunięte w ramach tej samej wizyty.
Dodatkowo w okolicy tylno-bocznej krawędzi pięty stopy lewej występuje fałd skórny o nierozpoznanej etiologii. Przeprowadzona konsultacja chirurgiczna nie przyniosła rozwiązania tego problemu. W związku z lokalizacją oraz przewidywaniem znacznie utrudnionego procesu gojenia po ewentualnej interwencji chirurgicznej, lekarz odradził usunięcie tej zmiany.
W obrębie opisywanej zmiany wytworzył się głęboki odcisk, sprawiający dodatkowy ból . W trakcie zabiegu podologicznego, odcisk ten został usunięty.
Miejsca pozabiegowe zabezpieczono maścią propolisową oraz zastosowano opatrunki odciążające.
Zalecono regularne stosowanie preparatów zmniejszających powstawanie zrogowaceń oraz systematyczne zabiegi podologiczne, ale również unikanie stosowania ogólniedostępnych, silnie zmiękczających środków na odciski.
Bardzo ważnym elementem w terapii, w tym konkretnym przypadku jest dobór odpowiednich specjalistycznych wkładek do obuwia, dedykowanych dla osób z RZS.
Mężczyzna od 20 lat zmagający się z chorobą Raynaud, zgłosił się do naszego gabinetu podologicznego z powodu bolesnego odcisku na przodostopiu stopy prawej. Pacjent jest pod stałą opieką chirurga. Systematycznie poddawany jest terapii poprawiającej stan obwodowych naczyń krwionośnych. W czasie ostatniej wizyty lekarz prowadzący zaproponował chirurgiczne usunięcie odcisku. Mężczyzna jednak zdecydował się na nieinwazyjny zabieg w gabinecie podologicznym.
W trakcie wizyty wyraźnie manifestował się zasadniczy objaw schorzenia – niekontrolowany napadowy skurcz naczyń krwionośnych.
było poprzedzone dezynfekcją skóry oraz zastosowaniem specjalnego preparatu zmiękczającego. Sam odcisk został usunięty małą różyczką oraz kulką diamentową. Na zakończenie, miejsce po rdzeniu zabezpieczono balsamem propolisowym, a na przodostopie założono opatrunek odciążający. Zalecono aplikowanie balsamu propolisowego na miejsce pozabiegowe. Wizytę kontrolną wyznaczono za 10 dni. Pacjent stawił się na wizytę kontrolną. Nie stwierdzono żadnych dolegliwości.
Kobieta lat … skończone osiemnaście 🙂 Zabieg makijażu permanentnego brwi, metodą piórkową, zdecydowała się wykonać ze względów typowo estetycznych – dla podkreślenia urody, ale również ze względów praktycznych. Po zabiegu nie trzeba ich malować. Efekty zabiegu utrzymują się przez około 2-3 lata.
Pierwsze zdjęcie od lewej – makijaż permanentny brwi poprzedza wyznaczenie konturu brwi.
Zdjęcie środkowe wykonano bezpośrednio po zabiegu.
Zdjęcie trzecie wykonano miesiąc po zabiegu właściwym.
Nastoletnia dziewczyna podczas pobytu na wakacjach nadepnęła na jeżowca. Jego kolce boleśnie poraniły skórę pierwszego palca stopy lewej. Miejscowa pomoc medyczna usunęła największe fragmenty kolców – wyjęcie „drobiazgów” wiązało się z koniecznością wizyty w szpitalu, na co klientka się nie zdecydowała.
Od czego jednak jest podologia? W trakcie wizyty w moim gabinecie podologicznym, usunęłam tkwiące w naskórku fragmenty, używając jałowej igły iniekcyjnej, sterylnej pęsety i cążek. Po zabiegu zastosowano oraz zalecono do stosowania w domu Octenisept. Pokryto również skórę balsamem propolisowym i zabezpieczono opatrunkiem. W trakcie zabiegu podologicznego nie doszło do znaczącego naruszenia ciągłości skóry, w związku z tym można się spodziewać, że przy właściwej pielęgnacji i postępowaniu zgodnie z zaleceniami, skóra zregeneruje się w krótkim czasie, gojąc się bez śladu.
Kobieta w wieku ponad 60 lat. Kilka lat wcześniej przeszła terapię przeciwnowotworową. Jednym z efektów ubocznych chemoterapii jest utrata owłosienia, w tym rzęs i brwi. Po okresie rekonwalescencji włosy zazwyczaj odrastają. Niestety w niektórych przypadkach owłosienie nie powraca do stanu sprzed terapii – nie jest tak gęste. Po wykluczeniu przeciwskazań oraz poinformowaniu klientki o sposobie przeprowadzenia i pielęgnacji po zabiegu, zastosowano znieczulenie miejscowe i wykonano zabieg makijażu permanentnego metodą piórkową. Na zdjęciu stan przed (po lewej) i chwilę po zabiegu (po prawej).
Klientka zgłosiła się do Gabinetu I-KOSMETYKA w Sieradzu w celu usunięcia części tatuażu. Tatuaż obejmował ramię i okolicę prawej łopatki. Był to tatuaż amatorski wykonany kilka lat temu. Po wykluczeniu przeciwwskazań, poinstruowaniu klientki o zasadach postępowania po zabiegu oraz przygotowaniu skóry wykonano zabieg. Usuwanie tatuażu wykonano przy użyciu lasera neodymowo-yagowego typu Q-Switch.
Po zabiegu zastosowano maść Alantan pod jałowy opatrunek. Wykonano 3 sesje w odstępach 6-8 –tygodniowych. Z wywiadu wynika, że proces gojenia po każdym zabiegu przebiegał bez powikłań. Każda kolejna sesja dawała znaczne rozjaśnienie rysunku tatuażu.
52-letnia kobieta zgłosiła się do Gabinetu I-KOSMETYKA w Sieradzu, w celu usunięcia naczyniaka jamistego. Łagodna zmiana skórna zlokalizowana była w okolicy przedniej dolnej części szyi. Z wywiadu przeprowadzonego przed zabiegiem nie wynikały żadne przeciwwskazania. Klientka otrzymała niezbędne informacje, dotyczące przebiegu zabiegu, jak również postępowania po zabiegu oraz potencjalnych powikłań. Zabieg przeprowadzono przy użyciu elektrokoagulatora, wyposażonego w specjalną pęsetę bipolarną oraz końcówkę typu lancet.
Po usunięciu naczyniaka zastosowano Alantan krem pod jałowy opatrunek. Przewidywany czas gojenia to 2-3 tygodnie.
Klientka lat 67, zgłosiła się do Gabinetu I-KOSMETYKA w Sieradzu, w celu usunięcia licznych włókniaków miękkich z okolicy szyi i dekoltu.
Włókniaki miękkie to łagodne, często uszypułowane zmiany skórne. Wywiad przeprowadzony przed zabiegiem wykluczył przeciwwskazania. Po przygotowaniu pola zabiegowego usunięto włókniaki. W trakcie wizyty wykorzystano urządzenie do elektrokoagulacji EMED ES-120, wyposażone w elektrodę bipolarną. Na zakończenie miejsca zabiegowe zabezpieczono preparatem Alantan oraz sterylnym opatrunkiem. Postępowanie klientki zgodne z zaleceniami, daje gwarancję pełnego wygojenia w ciągu około 2 tygodni.
Korekta wrastającego paznokcia z wykorzystaniem narzędzia podologicznego o nazwie Kostka Arkady.
Czas zabiegu to jedynie w tym przypadku 40 minut. Jest to zdecydowana różnica w porównaniu do metody korekty wrastających paznokci wykorzystującej metalowe klamry ortonyksyjne, choć docelowo efekt taki sam. Zabieg nie należy do bezbolesnych.
Klientka lat 65, od wielu lat lecząca się z powodu RZS (reumatoidalne zapalenie stawów). Dodatkowo zaawansowana deformacja obu stóp z powodu paluchów koślawych (hallux valgus) i palców młoteczkowatych. Klientka cierpi również z powodu żylaków podudzi. Kobieta zgłasza się na wizyty do gabinetu I-KOSMETYKA co 4-10 tygodni (w zależności od stanu zdrowia: w trakcie zaostrzenia procesu chorobowego pacjentka przebywa w szpitalu).
Wszystkie dotychczasowe wizyty w gabinecie I-KOSMETYKA obejmowały opracowanie płytki paznokciowej oraz usunięcie zrogowaciałego naskórka ze stóp, w tym odcisków i modzeli (na drugim palcu stopy prawej – grzbietowa okolica pierwszego stawu międzypaliczkowego, przodostopie stopy prawej na wysokości głów II i III kości śródstopia). Przed kolejną wizytą klientka zgłosiła silną bolesność uciskową stopy prawej.
W czasie wizyty stwierdzono na przodostopiu stopy prawej, obecność zbiornika z wysiękiem ropnym (widoczny na załączonym zdjęciu). Zabieg podologiczy objął usunięcie modzela wraz z odciskiem (frezami ściernymi, próżniowymi oraz diamentową kulką), otwarcie, opróżnienie oraz oczyszczenie przestrzeni wokół modzela. W celu przyspieszenia gojenia oraz zmniejszenia ryzyka infekcji zastosowano i jednocześnie zalecono stosowanie Octeniseptu i Diabetegenu pod opatrunek przeciwuciskowy. Wizyty kontrolne odbywały się co ok. 7 dni. Pełne wygojenie nastąpiło po ok. 4 tygodniach.
Chłopiec w wieku 7 miesięcy. Rodzice zostali skierowani do gabinetu podologicznego przez lekarza pediatrę celem konsultacji. Dziecko zostało wcześniej zakwalifikowane do wykonania korekty chirurgicznej. U dziecka od 2-3 tygodni występowały objawy wrastania paznokcia pierwszego palca stopy lewej i pierwszego palca stopy prawej. Objęte wrastaniem były oba wały paznokciowe (przyśrodkowy i boczny). Widoczny był obrzęk, zaczerwienienie, ziarnina (głównie na pierwszym palcu stopy prawej), oraz wysięk surowiczy.
Szczegółowe oględziny wykazały, iż nie ma żadnych przerosłych lub nierównych fragmentów paznokci, które należałoby usunąć czy wyciąć. W trakcie wizyty zastosowano Octenisept oraz tamponowanie zmienionych zapalnie wałów paznokciowych.
Opatrunki tamponujące (po wykluczeniu alergii na jod) nasączono jodyną. Rodzice otrzymali zalecenie stosowania 3 razy dziennie Octeniseptu, tamponady oraz jodyny na tamponadę przez okres 3 dni. Jodyna i Octenisept nie są stosowane równocześnie. Następnie konieczne było pozostanie przy tamponowaniu z Octeniseptem do kolejnej wizyty (za 7 dni). Zdecydowana poprawa nastąpiła już po 5 dniach terapii, niemniej opatrunki tamponujące należy stosować przez okres 1-2 miesięcy (pomimo całkowitego ustąpienia objawów stanu zapalnego).
Wrastające paznokcie to często występująca przypadłość u małych dzieci, w tym nawet u niemowląt. Przyczyną może tu być duża wiotkość płytki paznokciowej, podatność na urazy, skłonność rodzinna, nieprawidłowa pielęgnacja, czy też niewłaściwe obuwie. Niezależnie od przyczyny, metody korekcji wrastających paznokci proponowane przez podologów, pozwalają uniknąć bolesnych zabiegów chirurgicznych. Tym bardziej, że u najmłodszych mamy do czynienia z bardzo szybkim wzrostem paznokci, a co za tym idzie szybko i bezboleśnie uzyskujemy pełne wyleczenie.
82-letnia kobieta zgłosiła się do gabinet I-KOSMETYKA w Sieradzu, z powodu silnego bólu trzevciego palca stopy lewej. Klientka nie chorowała na żadne choroby przewlekłe. Uskarżała się jedynie z powodu dolegliwości typowych dla podeszłego wieku. Ból palca pojawił się około 4 dni wcześniej i stopniowo nasilał się. U klientki stwierdzono koślawość paluchów obu stóp oraz młotkowate
Wywiad podologiczny przed zabiegiem – informacje o klientce. Do naszego gabinetu, zgłasza się regularnie co 4 do 8 tygodni i już od 8 lat kobieta w wieku 48 lat. Wykonywany jest u niej tzw. podstawowy zabieg podologiczny. Ogólny stan zdrowia jest dobry. Nie przebyła żadnych operacji, ani urazów oraz nie przyjmuje żadnych leków. Nie jest
Klientka (lat 54); od 12 lat leczy się z powodu twardziny. Przyjmuje sterydy i ostatnio Metotrexat. Odciski i modzele na przodostopiu obu stóp: stopa lewa – powierzchowny modzel na wysokości głowy pierwszej kości śródstopia. Stopa prawa – odciski na wysokości głowy pierwszej kości śródstopia oraz głowy IV kości śródstopia, otoczone powierzchownymi modzelami. Klientka dotychczas stosowała
Klientka zgłosiła się do gabinetu I-KOSMETYKA z prośbą o laserowe usunięcie tatuażu z ramienia lewego. Tatuaż był wykonany przez amatora kilka lat temu. Około 4 miesiące wcześniej kobieta poddała się ostatniemu z trzech zabiegów usuwania tatuażu w innym gabinecie (metoda nieznana). W gabinecie I-KOSMETYKA wykonano 5 sesji z użyciem lasera Nd-Yag. Odstępy czasowe pomiędzy sesjami
Młoda kobieta zgłosiła się do sieradzkiego gabinetu I-KOSMETYKA, z powodu braku płytki paznokciowej na palcu wskazującym ręki prawej. Kilka tygodni wcześniej doszło do samoistnego oddzielenia się paznokcia od łożyska. Klientka jest osobą zdrową, nie przypominała sobie także żadnego urazu palca, który mógł poprzedzić „zejście” płytki paznokciowej. W dniu wizyty widoczny był niewielki odrost szczątkowego paznokcia.
Pacjentką jest 59 letnia kobieta, zmagająca się z RZS (reumatoidalne zapalenie stawów). Zgłosiła się do specjalistycznego gabinetu I-KOSMETYKA w Sieradzu, z powodu odcisków i modzeli, które podczas codziennej aktywności sprawiały silne dolegliwości bólowe. Od dłuższego czasu pacjentka stosowała dostępne bez recepty preparaty na odciski (Acerin). Spowodowało to silną maceracje naskórka na przodostopiu obydwu stóp, równocześnie
Mężczyzna od 20 lat zmagający się z chorobą Raynaud, zgłosił się do naszego gabinetu podologicznego z powodu bolesnego odcisku na przodostopiu stopy prawej. Pacjent jest pod stałą opieką chirurga. Systematycznie poddawany jest terapii poprawiającej stan obwodowych naczyń krwionośnych. W czasie ostatniej wizyty lekarz prowadzący zaproponował chirurgiczne usunięcie odcisku. Mężczyzna jednak zdecydował się na nieinwazyjny zabieg
Kobieta lat … skończone osiemnaście 🙂 Zabieg makijażu permanentnego brwi, metodą piórkową, zdecydowała się wykonać ze względów typowo estetycznych – dla podkreślenia urody, ale również ze względów praktycznych. Po zabiegu nie trzeba ich malować. Efekty zabiegu utrzymują się przez około 2-3 lata. Pierwsze zdjęcie od lewej – makijaż permanentny brwi poprzedza wyznaczenie konturu brwi. Zdjęcie
Nastoletnia dziewczyna podczas pobytu na wakacjach nadepnęła na jeżowca. Jego kolce boleśnie poraniły skórę pierwszego palca stopy lewej. Miejscowa pomoc medyczna usunęła największe fragmenty kolców – wyjęcie „drobiazgów” wiązało się z koniecznością wizyty w szpitalu, na co klientka się nie zdecydowała. Od czego jednak jest podologia? W trakcie wizyty w moim gabinecie podologicznym, usunęłam tkwiące
Makijaż permanentny brwi u osoby po chemioterapii. Kobieta w wieku ponad 60 lat. Kilka lat wcześniej przeszła terapię przeciwnowotworową. Jednym z efektów ubocznych chemoterapii jest utrata owłosienia, w tym rzęs i brwi. Po okresie rekonwalescencji włosy zazwyczaj odrastają. Niestety w niektórych przypadkach owłosienie nie powraca do stanu sprzed terapii – nie jest tak gęste. Po
Klientka zgłosiła się do Gabinetu I-KOSMETYKA w Sieradzu w celu usunięcia części tatuażu. Tatuaż obejmował ramię i okolicę prawej łopatki. Był to tatuaż amatorski wykonany kilka lat temu. Po wykluczeniu przeciwwskazań, poinstruowaniu klientki o zasadach postępowania po zabiegu oraz przygotowaniu skóry wykonano zabieg. Usuwanie tatuażu wykonano przy użyciu lasera neodymowo-yagowego typu Q-Switch. Po zabiegu zastosowano
52-letnia kobieta zgłosiła się do Gabinetu I-KOSMETYKA w Sieradzu, w celu usunięcia naczyniaka jamistego. Łagodna zmiana skórna zlokalizowana była w okolicy przedniej dolnej części szyi. Z wywiadu przeprowadzonego przed zabiegiem nie wynikały żadne przeciwwskazania. Klientka otrzymała niezbędne informacje, dotyczące przebiegu zabiegu, jak również postępowania po zabiegu oraz potencjalnych powikłań. Zabieg przeprowadzono przy użyciu elektrokoagulatora, wyposażonego
Klientka lat 67, zgłosiła się do Gabinetu I-KOSMETYKA w Sieradzu, w celu usunięcia licznych włókniaków miękkich z okolicy szyi i dekoltu. Włókniaki miękkie to łagodne, często uszypułowane zmiany skórne. Wywiad przeprowadzony przed zabiegiem wykluczył przeciwwskazania. Po przygotowaniu pola zabiegowego usunięto włókniaki. W trakcie wizyty wykorzystano urządzenie do elektrokoagulacji EMED ES-120, wyposażone w elektrodę bipolarną. Na
Korekta wrastającego paznokcia z wykorzystaniem narzędzia podologicznego o nazwie Kostka Arkady. Czas zabiegu to jedynie w tym przypadku 40 minut. Jest to zdecydowana różnica w porównaniu do metody korekty wrastających paznokci wykorzystującej metalowe klamry ortonyksyjne, choć docelowo efekt taki sam. Zabieg nie należy do bezbolesnych.
Klientka lat 65, od wielu lat lecząca się z powodu RZS (reumatoidalne zapalenie stawów). Dodatkowo zaawansowana deformacja obu stóp z powodu paluchów koślawych (hallux valgus) i palców młoteczkowatych. Klientka cierpi również z powodu żylaków podudzi. Kobieta zgłasza się na wizyty do gabinetu I-KOSMETYKA co 4-10 tygodni (w zależności od stanu zdrowia: w trakcie zaostrzenia procesu
Chłopiec w wieku 7 miesięcy. Rodzice zostali skierowani do gabinetu podologicznego przez lekarza pediatrę celem konsultacji. Dziecko zostało wcześniej zakwalifikowane do wykonania korekty chirurgicznej. U dziecka od 2-3 tygodni występowały objawy wrastania paznokcia pierwszego palca stopy lewej i pierwszego palca stopy prawej. Objęte wrastaniem były oba wały paznokciowe (przyśrodkowy i boczny). Widoczny był obrzęk, zaczerwienienie,